Suplementy diety

Suplementy diety to nieodzowny termin z którym spotykają się wszyscy sportowcy rozpoczynający swoją przygodę ze sportem. Jest wiele opinii na temat odżywek i suplementów i nie wszystkie z nich są przychylne. Nasz serwis ma za zadanie w sposób obiektywny pokazywać zalety i wady stosowania tego typu produktów.

Ponadto serwis poświęcony jest poradmom dotyczącym treningu, diety i wielu innym aspektom związanym ze sportem. Zapraszamy do mamy nadzieję ciekawej lektury.

Archive for the ‘Odchudzanie’ Category

Co pić w trakcie odchudzania?

W trakcie odchudzania nie możemy zapominać o sięganiu po odpowiednie napoje. Są one tak samo ważne, jak właściwie zbilansowana dieta, dostarczająca nam najważniejszych składników odżywczych. Na czas kuracji odchudzającej najlepiej zrezygnować ze słodkich gazowanych napojów, zastępując je gorzką herbatą, niegazowaną wodą mineralną oraz ziołowymi naparami.

Woda stanowi blisko ponad połowę masy ludzkiego ciała. Szczególnie ważne utrzymywanie prawidłowego poziomu płynów jest w trakcie odchudzania. Warto więc zastanowić się, jakiego rodzaju napoje spożywać.

Łatwo o odwodnienie

Wszystkie płyny ustrojowe, które znajdują się w organizmie człowieka (żółć, krew, limfa, pot) posiadają w sobie wodę. Woda tworzy idealne środowisko dla większości procesów życiowych, które zachodzą w organizmie. Gdy temperatura otoczenia wzrasta, wówczas oddawanie ciepła odbywa się przez skórę, dzięki odparowaniu wody. W trakcie pocenia tracimy spore ilości wody. Ponieważ proces odchudzania bardzo często wspomagany jest aktywnością fizyczną, w trakcie której dochodzi do utraty wody, musimy jeszcze większą uwagę zwrócić na to, co pijemy oraz w jakich ilościach.

Zaleca się, aby każdego dnia wypijać dwa litry płynów. W okresie letnim dodatkowo powinno się pić ich zdecydowanie więcej. Badania pokazują, że większość Polaków wypija zdecydowanie za mało wody, a niedostateczna jej ilość może prowadzić do niebezpiecznego odwodnienia (a latem również do przegrzania). Odwodnienie w granicach dwóch procent masy ciała znacznie obniża ogólną wydolność organizmu, a także powoduje zaburzenia w pracy poszczególnych narządów.

Woda wodzie nierówna

Jak się okazuje, na sklepowych półkach możemy znaleźć bardzo szeroki wybór wód, zarówno gazowanych, jak i niegazowanych. Możemy wyróżnić wody mineralne, które są wodami podziemnymi (wydobywa się je otworami naturalnymi lub wierconymi), wody źródlane oraz wody stołowe (powstają one poprzez dodatnie do wody źródlanej soli mineralnych – dzięki temu zawierają składniki o znaczeniu fizjologicznym: sód, magnez, wapń, węglany lub wodorowęglany).

Woda, tak samo jak pożywienie spożywane w trakcie kuracji odchudzającej, powinna dostarczać naszemu organizmowi najcenniejszych substancji. Badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców wykazały, że kobiety, które piją duże ilości wody wzbogaconej o minerały, nie mają kłopotów z utrzymywaniem odpowiedniego poziomu pierwiastków w organizmie. Woda źródlana dostarcza ich w najmniejszym stopniu, dlatego warto sięgnąć po wodę stołową lub naturalną wodę mineralną.

Zanim sięgniemy po konkretną wodę, warto zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na etykiecie. W ten sposób będziemy mogli ocenić, czy ilość zawartych w danej wodzie substancji mineralnych będzie odpowiednia do uzupełnienia ich bilansu w naszej odchudzającej diecie. Najbardziej wartościowe składniki mineralne, które możemy znaleźć w zdecydowanej większości wód to: wapń, sód, chlorki, magnez, siarczany oraz wodorowęglany. Niekiedy wody zawierają również jod, żelazo oraz fluor. By dana woda mogła zostać uznana za źródło konkretnego składnika, powinna ona pokrywać przynajmniej piętnaście procent tak zwanego RDA (zapotrzebowania na dany składnik).

Niesłodzone herbaty

Jeśli niekoniecznie jesteśmy miłośnikami wód, wówczas możemy sięgnąć po herbaty (właściwie wszystkie jej rodzaje), ale powinny to być herbaty niesłodzone.  Jeśli jednak w trakcie kuracji odchudzającej zależy nam na tym, aby organizm dodatkowo oczyścić ze szkodliwych toksyn, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po herbatę zieloną.

Właściwości herbaty zielonej są bardzo różnorodne, dlatego poza oczyszczeniem organizmu możemy również zyskać wiele dodatkowych korzyści. Picie już jednej filiżanki tego napoju dziennie ureguluje procesy trawienne i ustabilizuje ciśnienie tętnicze krwi. Co więcej, dzięki silnym właściwościom bakteriobójczym oraz zdolności neutralizowania kwasów trawiennych, zielona herbata będzie zapobiegać powstawaniu wrzodów żołądka oraz ułatwi przyswajanie pokarmów. Na pewno docenimy także działanie pobudzające i odprężające tego napoju. Zawarta w nim kofeina nie atakuje organizmu tak gwałtownie jak kofeina, która znajduje się w kawie. Dzięki temu praca układu nerwowego będzie stymulowana stopniowo oraz powoli.

A może woda kokosowa?

Naturalnym i zdrowym napojem izotonicznym w trakcie zrzucania nadprogramowych kilogramów może być także woda kokosowa. Napój ten doskonale uzupełni niedobory energetyczne oraz wspomoże proces redukcji tkanki tłuszczowej.

W składzie wody kokosowej możemy znaleźć mnóstwo cennych składników mineralnych, takich jak potas, wapń, magnez oraz kwasy tłuszczowe. Dla osób odchudzających się szczególnie ważne znaczenie będą mieć kwasy tłuszczowe, które przyczyniają się do przyspieszenia procesów związanych z metabolizmem. Dzięki temu woda z kokosa, która przechodzi przez jelita, będzie o wiele łatwiej strawiona, a w skutek tego procesu nasz organizm nawet nie odczuje zmęczenia.

Jak się okazuje, napój kokosowy jest także znacznie bardziej odżywczy niż mleko oraz nie zawiera w swoim składzie cholesterolu. Woda z kokosa przyspieszy ponadto detoksykację.

Jak działa znany suplement Ultra Slim?

Myślisz o odchudzaniu, ale wszystkie stosowane dotąd metody okazały się zawodzić Twoje oczekiwania? Szukasz produktu dostosowanego dokładnie dla twoich potrzeb? Nie chcesz, aby Twojemu odchudzanie towarzyszył głód, zmęczenie i rozdrażnienie? Nie można było trafić lepiej – poznaj zbawienne działanie suplementu diety Ultra Slim!

Szybko, zdrowo i skutecznie?

Współczesny tryb życia, który reprezentuje większość osób na całym świecie, z pewnością nie pomaga w odchudzaniu bądź utrzymaniu zdrowia, odpowiedniej diety i sylwetki. Pojawiająca się w zastraszającym tempie nadwaga, błyskawicznie przeradzając się w otyłość jest chorobą XXI wieku,  którą coraz trudniej zwalczyć.

Na szczęście producenci środków odchudzających i suplementów diety, a więc wspomagających odchudzanie nie pozostają bierni – wśród półek uginających się od tego typu produktów, na Twoją uwag zasługuje jeden – suplement Ultra Slim odchudzanie!

Dlaczego Ultra Slim?

Odpowiedź jest prosta – z uwagi na korzyści płynące z jego stosowania!

 

Ultra Slim system:

 • podnosi potencjał energetyczny
 • zwiększa wydajność fizyczną
 • naturalnie spala nadmiar tłuszczu
 • pozwala kontrolować apetyt
 • pozwala odzyskać pewność siebie

Co jest powodem skuteczności  Ultra Slim?

Produkt Ultra Slim to tabletki odchudzające bogate w składniki korzystnie działające na organizm i poprawiającym jego prawidłowe funkcjonowanie.

Kluczem do sukcesu jest połączenie tych składników i odpowiednie dawkowanie produktu.

Tabletki Ultra Slim to bogactwo:

 • kofeiny
 • tyrozyny
 • ekstraktu z zielonej herbaty
 • piperyny
 • ekstraktu z guarany z kofeiną
 • ekstraktu z gorzkiej pomarańczy

Dlaczego właśnie one?

1.    Kofeina skutecznie stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej.
2.    Tyrozyna przyczynia się do przyrostu siły i masy mięśniowej.
3.    Ekstrakt z zielonej herbaty hamuje odkładanie się tłuszczu.
4.    Piperyna odpowiada za zwiększenie wydzielania soków trawiennych, dodatkowo podnosząc wydolność fizyczną i psychiczną.
5.    Ekstrakt z guarany z kofeiną zapobiega gromadzeniu się tłuszczu.
6.    Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy odpowiada za usuwanie szkodliwych dla organizmu produktów przemiany materii.

Podsumowując, Tabletki ultra slim:

 • przyspieszają metabolizm
 • zmniejszają apetyt
 • poprawiają nastrój
 • wzmacniają ogólną tężyznę fizyczną
 • ułatwiają spalanie tłuszczu
 • przygotowują organizm i całe ciało do treningu

Nie wahaj się! Tabletki odchudzające Ultra Slim to wspaniały efekt bez skutków ubocznych, a wszystko za sprawą stymulacji poprzez naturalne procesy życiowe!